CZ EN

HUDEBNÍ LÉTO NA HRADBÁCH

28.6 - 8.9. 2016  PŘEROV, parkán městských hradeb

"u Neptuna", ul. Spálenec, (skoro) každé úterý od 19 hod

KALENDÁŘ AKCÍ 2016

KONCERTY

hradby u Neptuna, ul. Spálenec

28.6. 19 h - Chris Bergson & band (USA)

  5.7. 19 h - Electric Lady (CZ / USA)

12.7. 19 h - Bunny Klub (CZ)

19.7. 19 h - Homebwoyrasta (CZ)

26.7. 19 h - Atarés (CU / RU / CZ)

6.8. 14 h - XIV. Přerovské svatovavřinecké hody, vystoupení souborů a skupin z družebních měst

  9.8. 19 h - Musica Figuralis (CZ)

16.8. 19 h - Special Providence (HU)

23.8. 19 h - Circus Problem (CZ)

30.8. 19 h - Boogie Boys (PL)

  8.9. 19 h - Will Johns & band (GB)

ODBĚRY KRVE

Transfuzní stanice (Hematologicko - transfúzní oddělení) Nemocnice Přerov, Dvořákova 75

každé úterý mezi
28.6 - 30.8. včetně, 6 – 8 h

VÝSTAVY

Galerie města Přerova,
Horní náměstí 1

28.6. 17 h - vernisáž Čas na kolejích

28.6. - 2.8. - výstava Čas na kolejích

8.9. 17 h - vernisáž výstavy karikatur Václava Šípoše

8.9 - 25.9. - Václav Šípoš - karikatury , portréty, ilustrace

PRO MÉDIA 2016

AVÍZA

 

8.9. / 19 h - Will Johns & band

8. září proběhne zahájení výstavy perokreseb Václava Šípoše, mj. také s hudební tématikou. Vernisáž se uskuteční v 17 hodin v Galerii města Přerova. V 19 hodin pak ve vedlejší lokalitě nad Spálencem slavnostně zakončí maraton večerů Hudebního léta na hradbách synovec Erica Claptona a George Harrisona, skvělý blues-rockový kytarista Will Johns z Velké Británie.

 

30.8. / 19 h - Boogie Boys

Živelnou směsici rock´and´rollu a boogie přivezou poslední srpnové úterý na přerovské hradby polští Boogie Boys. Kapela se na polské a později i světové hudební scéně pohybuje od roku 2002, od té doby stála na koncertních podiích po boku velkých hudebních es. Například v roce 2009 se chlapci z Boogie Boys coby jediné mimoamerické kapely probojovali do finále Blues Challenge v Memphisu, největší bluesové soutěže na světě. O rok později dosáhli na první příčku celosvětové soutěže Blues Top.

Úterý 30. srpna bude zároveň posledním dnem, kdy se mohou dárci krve podělit o nejvzácnější tekutinu v rámci hudebních úterků na hradbách. „Po dobu konání festivalu, od 28. června, darovaly krev s Hudebním létem na hradbách na Hematologicko-transfúzním oddělení přerovské nemocnice desítky dobrovolníků, z toho bylo 15 prvodárců,“ informovala spoluorganizátorka festivalu Lada Galová. Každý, kdo vyslyšel výzvu pořadatelů „Ráno krev, večer zpěv“ a přišel darovat poprvé, získal nárok na vstupenky pro dvě osoby na některé z podzimních představení do Městského domu.

Hradby jako obvykle ožijí také v úterý 30. srpna muzikou v 19 hodin. V  případě deště se koncert koná v náhradních prostorách, upřesnění na místě dle počasí. Více info na www.hudebni-leto-na-hradbach.cz, nebo na Facebooku. On-line přenosy koncertů, záznamy koncertů, fotogalerie a další materiály nejdete na adrese www.hlnh.cz/tv-prenosy-galerie.

 

23.8. / 19 h - Circus Problem

Klezmer na hradbách je podtitul dalšího z úterních večerů přerovského Hudebního léta na hradbách. Multižánrový festival v úterý 23. srpna nabídne taneční muziku ovlivněnou Balkánem a židovskými prvky v podání pražské kapely Circus Problem. Hudebníci kombinující „balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý housle,“ jak sami o sobě prohlašují, jsou poměrně těžko zařaditelným žánrem. Důležité je, že jejich muzika bourá kluby v Česku i zahraničí a že toto uskupení poněkud bláznivého charakteru přijalo pozvání zpestřit dlouhou šňůru letních koncertů u Neptuna už na následující úterý.

Hradby jako obvykle ožijí muzikou v 19 hodin. V  případě deště se koncert koná v náhradních prostorách, upřesnění na místě dle počasí. Více info na www.hudebni-leto-na-hradbach.cz, nebo na Facebooku. On-line přenosy koncertů, záznamy koncertů, fotogalerie a další materiály nejdete na adrese www.hlnh.cz/tv-prenosy-galerie.

 

Poslední srpnové úterý to v historickém parkánu rozbalí polští Boogie Boys s rock´n´rollem. Hudební léto na hradbách zakončí ve čtvrtek 8. září synovec Erica Claptona a George Harrisona, skvělý blues-rockový kytarista Will Johns z Velké Británie.

 

16.8. / 19 h - Special Providence

Strhující mix hudebních žánrů v instrumentálním podání špičkových muzikantů z Maďarska předvede posluchačům na přerovských hradbách v úterý 16. srpna budapešťská kapela Special Providence. Kapela v Přerově předvede svou jedinečnou muziku, jež je směsí moderního jazzu, agresivního rock-metalu a vše je kořeněno elektronikou.

Jazz-metalový nářez se kamennými ochozy středověkých hradeb nad řekou Bečvou rozezní jako obvykle v 19 hodin. V případě deště se koncert koná v náhradních prostorách, upřesnění na místě dle počasí. Více info na www.hudebni-leto-na-hradbach.cz, nebo na Facebooku. On-line přenosy koncertů, záznamy koncertů, fotogalerie a další materiály nejdete na adrese www.hlnh.cz/tv-prenosy-galerie.

 

V srpnu lze v rámci Hudebního léta na hradbách zažít nad Neptunem i další dobrou muziku. Po maďarských Special Providence dojde 23. srpna na klezmer pod taktovkou pražské kapely Circus Problem a poslední srpnové úterý to v historickém parkánu rozbalí polští Boogie Boys s rock´n´rollem.

 

9.8. / 19 h - Musica Figuralis

Vokálně instrumentální těleso Musica Figuralis přerovského rodáka Marka Čermáka rozezní kamenný parter nad řekou Bečvou v rámci dalšího koncertu Hudebního léta na hradbách v úterý 9. srpna. „O barokní atmosféru na hradbách se postará pětice muzikantů, kteří vedle baroka nabídnou i klasicistní skladby. Na fanoušky našich přerovských letních koncertů čeká tentokrát vážná hudba v podání vážném i nevážném,“ zve ředitel festivalu Pavel Ondrůj.

Na hradby mohou příznivci hudebního léta dorazit standardně na 19 hodin. V případě deště se koncert koná v Mervartově síni zámku v Přerově. Více info na www.hudebni-leto-na-hradbach.cz, nebo na Facebooku. On-line přenosy koncertů, záznamy koncertů, fotogalerie a další materiály nejdete na adrese www.hlnh.cz/tv-prenosy-galerie.

 

V srpnu se hradby rozezní také dalšími žánry. Po vážné hudbě to bude v úterý 16. srpna metal v podání maďarských Special Providence, 23. srpna dojde na klezmer pod taktovkou pražské kapely Circus Problem a poslední srpnové úterý to v historickém parkánu rozbalí polští Boogie Boys s rock´n´rollem.

 

26.7. / 19 h - Atarés

Latinské rytmy na hradbách – takový je podtitul už pátého koncertu, který pro Vás přichystali organizátoři Hudebního léta na hradbách v Přerově. V úterý 26. července na Vás čeká latinskoamerická muzika v podání kubánského zpěváka a kytaristy Franka Hernandéze, který hodlá roztančit publikum v rytmu cha-cha, mambo a bolero. Nezapomeňte si přijít užít poslední červencové úterý na hradby v 19 hodin! V případě deště se koncert koná v restauraci Městského domu v Přerově. Více info na www.hudebni-leto-na-hradbach.cz, nebo na Facebooku. On-line přenosy koncertů, záznamy koncertů, fotogalerie a další materiály nejdete na adrese www.hlnh.cz/tv-prenosy-galerie.

 

19.7. / 19 h - Homebwoyrasta

Koktejl namíchaný ze směsice soulu, hip-hoppu a reggae čeká na fanoušky Hudebního léto na hradbách v úterý 19. července, kdy outdoorovou scénu nad řekou Bečvou ovládne olomoucká kapela Homebwoyrasta. Jde o partu týpků, které svedla dohromady láska k hudbě a hlavně k reggae. Jejich hlavním mottem je rozdávání pozitivní energie prostřednictvím houpavých písní s anglickými texty a super atmosférou. A že se jim to daří, o tom se můžete přesvědčit v Přerově na hradbách příští úterý od 19 hodin. V případě deště se koncert koná v restauraci Městského domu v Přerově. Více info na www.hudebni-leto-na-hradbach.cz, nebo na Facebooku. On-line přenosy koncertů, záznamy koncertů, fotogalerie a další materiály nejdete na adrese www.hlnh.cz/tv-prenosy-galerie.

 

12.7. / 19 h - Bunny Klub

Přerovské Hudební léto na hradbách zve v úterý 12. července na třetí koncert pod širým nebem. Kamenný parkán nad řekou Bečvou tentokrát nabídne elektroniku na hradbách v podání olomouckého Bunny klubu. Řízná elektronika z Hané se rozezní jako vždy v 19 hodin. V případě deště se koncert koná v Galerii města Přerova. Více info na www.hudebni-leto-na-hradbach.cz, nebo na Facebooku. On-line přenosy koncertů, záznamy koncertů, fotogalerie a další materiály nejdete na adrese www.hlnh.cz/tv-prenosy-galerie.

 

5.7. / 19 h - Electric Lady

Hudební léto na hradbách v Přerově pokračuje v úterý 5. července druhým koncertem. Hradby na Spálencem se rozezní tentokrát v rytmu funky. Koncertovat tam bude česká funková diva Electric Lady. Mladá talentovaná kytaristka a skladatelka uvede publikum do varu svou energickou muzikou od 19 hodin. V případě deště se koncert koná v restauraci Městského domu v Přerově. Více info na www.hudebni-leto-na-hradbach.cz, nebo na Facebooku. On-line přenosy koncertů, záznamy koncertů, fotogalerie a další materiály nejdete na adrese www.hlnh.cz/tv-prenosy-galerie.

 

TISKOVÉ ZPRÁVY

PROPAGAČNÍ MATERIÁLY KE STAŽENÍ