HUDEBNÍ LÉTO NA HRADBÁCH

27.6 - 29.8. 2017  PŘEROV, parkán městských hradeb

"u Neptuna", ul. Spálenec, každé úterý od 19 hod

KALENDÁŘ AKCÍ 2017

KONCERTY

hradby u Neptuna, ul. Spálenec

27.6. 19 h - LORD BISHOP (US/ES)

4.7. 19 h - GENTLEMEN’S CLUB (CZ)

11.7. 19 h - THE OAKLAND SISTERS (CZ)

18.7. 19 h - FERNANDO SAUNDERS (US/CZ)

25.7. 19 h - PACO DE TANGER (MA/PE/RU)

1.8. 19 h - ELA DĘBSKA (PL)

5.8. 16 h - XV. Přerovské svatovavřinecké hody, ELA DĘBSKA (PL)

8.8. 19 h - SHAHAB TOLOUIE (IR/CZ)

15.8. 19 h - OUTSIDER BLUES (PL)

22.8. 19 h - GLAYZY (CZ)

29.8. 19 h - CHARLIE SLAVÍK REVUE (CZ)

 

ODBĚRY KRVE

Transfuzní stanice (Hematologicko - transfúzní oddělení) Nemocnice Přerov, Dvořákova 75

každé úterý mezi
27.6 - 29.8. včetně, 6:00 – 8:00 hod
Jen prvodárci

VÝSTAVY

Galerie města Přerova,
Horní náměstí 1

27.6. 17 h - vernisáž výstavy Pavla Ondrůje Přerov je krásný

Částečně časosběrný dokument představí zákoutí města a jeho přilehlého okolí v průběhu všech ročních období.

 

Doprovodná expozice: Lenka Krumpholcová, Drátovaná krása

 

Hudební doprovod Ivan Němeček

27.6. - 30.7. - Pavel Ondrůj - prodejní výstava Přerov je krásný

 

PRO MÉDIA 2017

TISKOVÉ ZPRÁVY, AVÍZA

 

5.8. / 16 h - Ela Dębska se v sobotu vrátí do Přerova. Zazpívá pod hradbami (aktualizováno 2.8.)

Na pódium pod přerovské hradby se v sobotu 5. srpna vrátí polská zpěvačka Ela Dębska. Její hlas zněl na hudební scéně nad řekou Bečvou už v úterý 1. srpna – a protože mělo její vystoupení nebývalý úspěch, rozhodli se zástupci města pozvat ji na scénu znovu a oživit jejím koncertem právě probíhající Svatovavřinecké hody. Ela, která přiveze do Přerova opět vlastní tvorbu i nesmrtelné songy Janis Joplin, začne pod hradbami koncertovat v 16 hodin.

Jelikož ovšem pozvání od města přišlo v krátkém předstihu před termínem akce, dorazí kapela s muzikanty v pozměněné sestavě, neboť někteří z nich již mají v tomto termínu závazky jinde. Místo bubeníka tak skupina dorazí s bubenicí, která hraje na bicí a na cajón a s jiným baskytaristou.

 

25.7. změna programu - Paco de Tanger & band (aktualizováno 20.7.)

Ještě ani pořádně neoschnul pot na čele organizátorů festivalu ze změn programu minulého týdne a máme tu další změnu. Původně avizovanému Santiago Ferreirovi byl prodloužen kontrakt na zaoceánské lodi, a tak musel být přeobsazen band, který má dorazit na parkán městských hradeb 25.7. Jihoamerické latino rytmy tak v úterý přinese kapela ve složení Paco de Tanger původem z Maroka, Chikiti Sanchez Medrano z Peru na druhou kytaru, na klávesy Baro Rey a jediný původní člen zamýšlené sestavy bubeník Sergej Vojnov z Ruska.

 

V případě trvalého deště se koncert koná v klubu Teplo v Přerově.

Více info na www.hudebni-leto-na-hradbach.cz, nebo na Facebooku.

 

 

18.7. změna programu - Fernando Saunders & band (aktualizováno 16.7.)

Vzhledem k tomu, že bubeník Gergő Borlai dostal nabídku na natáčení CD a navazující turné s Tony MacAlpinem a do Evropy nepřiletí, odřekl 15.7. evropské koncerty a plánovaný koncert David Kollar Trio se 18.7. na hradbách neuskuteční. Produkce festivalu zajistila jiný program, který jistě nebude o nic méně kvalitní.

 

18.7. / 19 h - Fernando Saunders & band

Fernando Saunders je virtuózním hráčem na baskytaru a několik dalších nástrojů, ale hlavně je také autorem a zpěvákem produkujícím kvalitní a posluchačsky přívětivé popové věci s kořeny v jazzrockové fusion a částečně i v popové odnoži černého soulu.

Fernando hrál na začátku 80. let v kapele Jeff Beck with the Jan Hammer Group a poté byl dlouholetým baskytaristou Lou Reeda a mimo jiné také spoluhráčem Jimmyho Page či Erica Claptona. Má za sebou 11 řadových desek s Lou Reedem z let 1982 - 2008 a několik sólových desek. Mezi další známá jména se kterými spolupracoval patří také Joe Cocker, John McLaughlin, Luciano Pavarotti, Slash, Suzanne Vega, Ronnie Wood, Charlie Watts nebo Bill Wyman.

 

Původně plánovaný progresivní jazzrock tedy sice nahradí posluchačsky vděčnější pop soul, ovšem za realizační tým festivalu věříme, že Fernando Saunders bude plnohodnotnou náhradou zrušeného koncertu.

 

Ukázky:   fernandosaunders.net účinkující na YouTube, odkaz vede na jiný web    účinkující na Facebooku, odkaz vede na jiný web

 

V případě trvalého deště se koncert koná v klubu Teplo v Přerově.

Více info na www.hudebni-leto-na-hradbach.cz, nebo na Facebooku.

 

 

27.6. / 19 h - Lord Bishop Rocks

V úterý 27. června se uskuteční zahájení výstavy Přerov je krásný a o dvě hodiny později zároveň první zahajovací koncert letošního Hudebního léta na hradbách. Vernisáž bude v 17 hodin v Galerii města Přerova, rock na hradbách v podání Lord Bishop Trio začíná v 19 hod na parkánu nad Bečvou. Srdečně Vás zveme na výstavu a za realizační tým festivalu zveme na všechny hudební úterky!

 

PROPAGAČNÍ MATERIÁLY KE STAŽENÍ