HUDEBNÍ LÉTO NA HRADBÁCH

26.6. - 28.8. 2018  PŘEROV, parkán městských hradeb

"u Neptuna", ul. Spálenec, každé úterý od 19 hod

KALENDÁŘ AKCÍ 2018

KONCERTY, TANEČNÍ PŘEDSTAVENÍ

• říční molo "u majáku", ul. Bezručova
• parkán hradeb "u Neptuna", ul. Spálenec

26.6. od 19:00 - BENÁTSKÁ NOC

logo

akce v rámci oslav výročí 100 let vzniku Republiky Československé

 

 

• parkán hradeb "u Neptuna", ul. Spálenec

začátky koncertů v 19:00

   3.7. - URBAND (CZ)

10.7. - AVLIJA (RS/CZ)

17.7. - VANESA HARBEK BAND (AR/PL)

24.7 - F. SAUNDERS & BAND (US/CZ)

31.7. - HELEMESE (CZ)

  7.8. - JANNIS MORAS & BANDA (CZ)

14.8. – OMNION & KATHAK DANCE (CZ)

21.8. – DUENDE (PE/CZ)

28.8. – DANI ROBINSON CONCEPT (US/CZ)

ODBĚRY KRVE

• Hematologicko - transfúzní oddělení Nemocnice Přerov, Dvořákova 75

každé úterý mezi
26.6 - 28.8. včetně, 6:00 – 8:00 hod
Jen prvodárci

PRO MÉDIA 2018

TISKOVÉ ZPRÁVY, AVÍZA

 

Vanesa Harbek přiveze na hradby jihoamerický temperament

 

Mimořádně talentovaná argentinská kytaristka a zpěvačka Vanesa Harbek vystřihne svůj první a jediný koncert v České republice v úterý 17. července na přerovských hradbách. „Přijíždí z Argentiny se směsicí blues, tanga, soulu a jazzu. Velkou showmanku, kromě jiného také skvělou trumpetistku, doplní polská rytmika,“ uvedl ředitel festivalu Pavel Ondrůj. Hudební léto na hradbách nabídne letos každé úterý vedle koncertu i malé překvapení, některé spojené s dárky pro soutěžící. „Minulý týden jsme vyhlásili fotografickou soutěž na facebooku, lidé nám tam mohou vkládat snímky z koncertu Avlije až do úterý 17. července do 19 hodin. Kdo obdrží nejvíce lajků, bude odměněn tričkem s logem Hudebního léta,“ připomněla spoluorganizátorka akce Lada Galová, která připojila následující výzvu: „Kdo je výtvarně jen trochu zdatný, ať nám zkusí do úterý jakoukoli technikou nakreslit, co pro něj znamená hudba.“ Nejzdatnějšího výtvarníka organizátoři odmění CD. Koncert začíná jako vždy v 19 hodin. Více info na www.hudebni-leto-na-hradbach.cz, nebo na Facebooku.

 

Hudební léto na hradbách nabídne každé úterý vedle koncertu i překvapení

 

    Po originálním zahájení letošního Hudebního léta na hradbách z hladiny řeky Bečvy na Ololodi Kordulka a prvním koncertě na tradiční parkánové stage minulý týden nabídne jediný letní přerovský open air festival ještě osm skvělých kapel. Na přerovské hradby přivezou třeba jazz pop, alternativní big beat, řecké melodie, indické tance nebo jihoamerické flamenco.

    „Po téměř neznámém evropském šramlu, který Přerovany v podání brněnského Urbandu minulý týden nadchl, nabídneme v úterý 10. července balkánské melodie, které přiveze česko - srbské uskupení Avlija,“ zve za organizátory ředitel festivalu Pavel Ondrůj. Jak doplnil, předivo melodií ze Srbska, Bulharska, Makedonie a Rumunska je tkáno z velmi průzračných nitek hlasů. „Kapela rozdá dokonce texty, abychom na hradbách mohli zpívat společně, a naučí návštěvníky balkánský lidový tanec kolo,“ lákají pořadatelé.

    „Každý z deseti koncertů festivalu se vynasnažíme o překvapení pro naše věrné i nahodilé návštěvníky a posluchače,“ prozradila spoluorganizátorka akce Lada Galová. Po slavnostním zahájení v úterý 26. června z lodi a koncertu Academic Jazz Bandu z říčního mola to bylo minulý týden vydání speciálního letáčku s programem celého festivalu. „Tento týden vyhlašujeme fotografickou soutěž na facebooku HLNH. Lidé nám tam mohou vkládat snímky z koncertu Avlije a autor fotky, která obdrží do úterý 17. července do 19 hodin nejvíce lajků, dostane tričko s logem Hudebního léta,“ láká milovníky letních soutěží Lada Galová.

    Ani letos organizátoři nezapomínají podporovat dárcovství krve a motivují k odběrům životadárné tekutiny pod heslem „Ráno krev, večer zpěv“. „Každý prvodárce, který jakékoliv úterý až do konce prázdnin přijde darovat krev na Hematologicko-transfúzní oddělení přerovské nemocnice, obdrží vstupenky pro 2 osoby na podzimní představení v Městském domě dle vlastního výběru,“ vyzývá autor nápadu na darování krve s hudebními festivaly v Přerově Pavel Ondrůj.

    Festival bude stejně jako oba předešlé ročníky trvat přesně deset týdnů. Pořadateli jsou stejně jako vloni Nadační fond Blues nad Bečvou a Kulturní a informační služby města Přerova. Nábřeží nad Spálencem se rozezní ve stejném režimu jako minulé léto každé prázdninové úterý v 19 hodin. Vstupné na koncerty je dobrovolné. „Hudební léto ukončíme v úterý 28. srpna koncertem Dani Robinsona v hendrixovském stylu,“ uzavřel Ondrůj.

 

V případě trvalého deště se koncerty konají v Městském domě v Přerově.

Více info na www.hudebni-leto-na-hradbach.cz, nebo na Facebooku.

 

PROPAGAČNÍ MATERIÁLY KE STAŽENÍ